1. Головна
  2. Усі статті
  3. Новини
  4. Автоматичні розпашні ворота. Плюси, мінуси, способи керування

Автоматичні розпашні ворота. Плюси, мінуси, способи керування

Ворота распашного типу, нарівні з відкатними , є одним із найпопулярніших рішень організації в’їзду на територію. Саме між цими двома типами автоматичних воріт зазвичай стоїть вибір власників під час будівництва будинку. Про переваги та недоліки відкатних воріт ми вже розповідали. Розглянемо головні плюси та мінуси автоматичних воріт, звернемо увагу на сучасні способи управління воротами такого типу.

Автоматичні розпашні ворота. Плюси, мінуси, способи керування

Конструкція воріт

Ворота – це класика архітектури. Саме такий тип воріт можна зустріти навіть на найдавніших спорудах.

Конструктивно такі ворота – це дві стулки, які кріпляться на бічні опорні стовпи за допомогою петель.

Оскільки несуче навантаження посідає опори, матеріали виготовлення стовпів підбираються максимально міцні. Як правило, це сталева труба чи дерев’яний брус. Їх необхідний діаметр визначається висотою, шириною та довжиною стулки, а також її масою. Важливий фактор – глибина занурення стовпів у землю для стійкості конструкції.

Каркас воріт – ще один елемент, що приймає на себе несуче навантаження. Його виготовляють із міцних порід дерева, не схильного до гниття, а також з металевих труб або балок.

Сучасні розпашні ворота можуть бути металевими (популярний варіант – ковані ворота), дерев’яними, виконуються з профнастилу або сендвіч-панелей. Матеріали можна як завгодно комбінувати в одному дизайнерському рішенні.

Для зручності входу розпашні ворота часто обладнують хвірткою. Самі стулки воріт можуть відкриватися як назовні, так і всередину ділянки.

Автоматичні розпашні ворота. Плюси, мінуси, способи керування

Розпашні ворота – плюси та мінуси

Переваги

  1. Простота та надійність конструкції.
  2. Ідеальні для встановлення у вузькому проїзді – там, де немає місця для зсуву стулок відкатних воріт.
  3. Нескладний і недорогий монтаж – складання та встановлення воріт такого типу не забирає великої кількості часу та не потребує спеціальних умінь.
  4. Легке обслуговування – при грамотному монтажі воріт такого типу достатньо один-два рази на рік контролювати відсутність деформації та перекосу конструкції.

Недоліки

  1. Воротам потрібне місце для відкриття стулок перед в’їздом – воно завжди має бути розчищене від снігу та сміття.
  2. Підвищені вимоги до стійкості бічних стовпів – через недостатню жорсткість стійок, ворота з часом можуть нахилитися, що призведе до заклинювання стулок.
  3. Висока парусність – ще до придбання та встановлення воріт потрібно розраховувати вітрове навантаження та товщину матеріалів, щоб уникнути деформації стулок.
  4. Більш складна автоматизація порівняно з відкатними воротами – необхідна пара приводів, налаштованих на синхронну роботу.

Автоматичні розпашні ворота. Плюси, мінуси, способи керування

Ціна питання

Якщо порівнювати витрати на купівлю та встановлення двох популярних типів воріт – розпашних та відкатних – виходять цікаві цифри.

Розпашні ворота в середньому дешевші від відкатних за двома основними статтями витрат:

  • конструкція – економія 10-15%,
  • монтаж – економія 30%.

Однак автоматизація воріт обходиться дорожче – в середньому на 20%. Причину ми вже згадували – автоматика в даному випадку складніша, два приводи повинні працювати синхронно.

З урахуванням цього розпашні ворота в середньому дешевші від відкатних, хоча й не так значно. Істотна економія можлива лише якщо відмовитися від автоматизації, але за щоденному використанні воріт відсутність автоматики стане окремим великим недоліком.

Автоматичні розпашні ворота та способи керування

Види автоматики для воріт

Вибираючи бюджетний комплект автоматики для воріт, власники зазвичай виходять з двох варіантів:

  • Лінійний привід – найдешевший варіант, помітним мінусом якого є повільне відкриття воріт. Механізм на основі черв’ячної або гвинтової передачі змінює довжину штока, що дозволяє керувати стулками.
  • Важільний привід – простий і невибагливий варіант, що дозволяє відкривати стулки на кут до 120 °. Принцип дії такого приводу нагадує рух руки, лікоть якої згинається та розгинається. Два важелі такого приводу з’єднані за допомогою рухомого шарніра.

Ще один, більш дорогий варіант – підземний привід . З точки зору естетики це найпривабливіший вид автоматики для воріт – привід повністю захований і не псує зовнішній вигляд стулок. Самі стулки при цьому відкриваються на досить великий кут – до 110°.

Автоматичні розпашні ворота. Плюси, мінуси, способи керування

Особливості вибору комплекту автоматики

Збираючись купити автоматику на ворота, потрібно визначитися не тільки з її типом, але і з основними характеристиками. Найважливіші фактори, які потрібно врахувати: маса воріт, розміри стулок, інтенсивність використання.

Золоте правило при виборі комплекту автоматики має залишатися запас міцності. Якщо потужність електродвигуна недостатня, автоматика швидко вийде з експлуатації.

Щодо інтенсивності використання, для житлових будинків достатньо комплекту автоматики з показником 25-30%, для промислової споруди може знадобитися 50% і більше. Такий показник завжди наводиться у характеристиках обладнання.

Способи керування автоматикою

Традиційними способами управління автоматикою воріт залишаються пульти дистанційного керування і брелки. Рідше використовується радіомітка на автомобілі та UHF-антена – відмінний варіант повної автоматизації, коли ворота відкриваються без участі людини, щойно автомобіль потрапляє в зону видимості антени.

Мінуси пультів і брелків всім чудово відомі – вони нерідко губляться або ламаються. Кодований радіосигнал таких пристроїв легко вважати граббером, що робить брелки та пульти небезпечними.

Користувачі часто миряться з цими недоліками, не знаючи про альтернативи. Тим часом замінити звичні пульти можна пристроєм, який вже є в кишені у кожного – смартфоном.

Перетворити смартфон на універсальний пульт від воріт і хвіртки (якщо вона автоматизована) можна за допомогою контролерів «Пропускатор». Встановити такий контролер можна, в тому числі, на ворота, що діють.

Користувачі «Пропускатора» відкривають ворота, шлагбауми та хвіртки відразу кількома сучасними способами:

  • з інтерфейсу мобільного додатка,
  • голосовими командами,
  • безкоштовним телефонним дзвінком,
  • за допомогою бота в месенджері Telegram,
  • з геолокації за допомогою шорткатів на iPhone.

Єдиною додатковою вимогою є наявність Wi-Fi мережі для підключення контролера. Якщо домашня мережа не досягає воріт на в’їзді, можна використовувати мобільний інтернет – для цього існують моделі «Пропускатора» із GSM-модулем.

Хочете дізнатися про "Пропускатора" більше?

Статті на тему

Замовити дзвінок

    Залишіть номер телефону і ми зв'яжемося з вами протягом 15 хвилин

    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply