За що ми окремо любимо сучасні технології – “розумними” можуть бути будь-які звичні речі, а не лише смартфони, планшети чи спеціальні колонки. Навіть використання звичайних дверей, воріт або шлагбауму може бути в рази зручнішим, ніж ми звикли. Поговоримо про засоби відкриття керованих пристроїв за допомогою Пропускатора – які можливості дає встановлення такого контролера.
Відчиняємо двері або ворота з телефону
Виходячи з дому, сьогодні можна залишати не лише ключі, а й навіть різні електронні мітки, які їх замінюють. Головне, не забути телефон.
Способів відчинити двері з електрозамком з телефону – кілька. Перший – це мобільний додаток. Якщо замок керується нашим контролером, достатньо буде встановити та налаштувати сам додаток. При поверненні додому залишається натиснути одну кнопку, щоб двері відчинилися без ключів.
Варіант другий – налаштувати відкриття дверей телефонним дзвінком. Достатньо один раз внести в налаштування свій особистий номер, і двері відчиняться навіть з простого кнопкового телефону. Потрібно лише зателефонувати на певний номер.
Перевага у тому, що це нічого не коштуватиме – дзвінок скидається після першого гудка, хвилини за тарифом не витрачаються. Спосіб хороший і тим, що працює тоді, коли у вас закінчилися мегабайти мобільного інтернету за тарифом.
Третій спосіб – Telegram бот. Підключившись до бота в месенджері, можна керувати всіма своїми точками доступу. Варіант для тих, у кого під рукою немає смартфона з налаштованим мобільним додатком, але є доступ до Telegram.
Звичайно ж, за допомогою смартфона можна відкрити двері або ворота та віддалено, якщо виникне така потреба. Наприклад, щоб впустити гостей поки вас немає вдома.
Відчиняємо замок дверей голосом
Голосове управління воротами або дверима – ще одна можливість, яку надає додаток Пропускатор. Достатньо лише налаштувати цю функцію. На смартфонах з Андроїдом найпростіше використовувати можливості Google Home та вбудованого асистента. На айфонах – той же Google Home або асистент Siri.
Далі все просто. Замість кнопки у мобільному додатку ми можемо використовувати налаштовану голосову команду. Наприклад, “відчини двері” або “відкрий шлагбаум”. Зручно, якщо руки зайняті покупками або ви завершуєте маневр біля будинку, перебуваючи за кермом.
Не хочеться возитися з налаштуваннями Google Home? Можна налаштувати керування телефонним дзвінком та зберегти номер дозвону в контактах під зрозумілою назвою. Наприклад, “двері”. Після цього достатньо буде сказати щось на кшталт “OK, Google! Зателефонуй двері”, і двері через кілька секунд відчиняться!
Використовуємо шорткати Siri
Шорткати – насправді ті ж голосові команди в айфоні, але вони запускають цілі сценарії. Тобто виконуватися може одразу кілька команд лише за однією фразою.
Наприклад, ми говоримо “Siri, відкрий ворота”. При цьому не тільки рухається привід автоматичних воріт нашого будинку, але також відмикаються вхідні двері і включається освітлення прибудинкової території. Якщо хочете, ще й улюблена музика заграє.
Звичайно ж, для таких складних сценаріїв можна використовувати лише пристрої, якими управляє Siri. Тобто, замок дверей та освітлення ділянки у нашому прикладі також мають бути “розумними”.
Наклеємо радіомітку на автомобіль
Радіомітка на авто – гарний варіант для автоматичного відкриття шлагбауму або воріт. Зазвичай такі мітки поміщають на лобове скло автомобіля, але можна наклеїти її майже будь-куди – головне, щоб антена-зчитувач добре її бачила.
Для використання радіоміток потрібна спеціальна UHF-антена, яка підключається до нашого контролера. У всьому іншому принцип рівно той самий, що при використанні зчитувача та звичайних міток на кшталт ключа від домофону. Зчитувач бачить довірену мітку, повідомляє про це контролеру, а той відкриває замок або привід воріт.
Радіомітки далекого радіусу впливу на авто набагато зручніше в тому відношенні, що нікуди нічого прикладати не потрібно. Ви приїжджаєте до своєї ділянки, а ворота відчиняються самі. Це настільки зручно, що користувачі миттєво звикають до такого комфорту.
Який спосіб обрати
Звичайно ж, вибір зручного способу керування доступом через Пропускатор залишається за вами. Навіть одному користувачеві в різних ситуаціях зручніше відчиняти двері за допомогою мітки, додатка або голосовою командою.
Використання радіоміток вимагає додаткових витрат на встановлення антени UHF і актуально тільки для управління воротами чи шлагбаумом. А шорткатами Siri можуть користуватися лише власники пристроїв Apple, які налаштували розумний будинок у цій екосистемі.
Головне, що ми хочемо вам дати – це можливість вибору. Варіантів багато, а який із них краще – вирішувати вам!